sobota, 17 wrzesień 2022 12:06

Opiekunka osób starszych w Niemczech. Czy praca w opiece się opłaca?

Opieka Niemcy oferty pracy Opieka Niemcy oferty pracy adobestock

Praca w opiece zdecydowanie zyskuje na popularności. Dodatkowo na rynku możemy zauważyć bardzo duży wybór wśród ofert pracy i agencji organizujących wyjazdy.

Spowodował to przede wszystkim duży popyt na usługi opiekuńcze, a także dobra opinia polskich opiekunek seniora. Jednak przed pierwszym wciąż wyjazdem pojawia się wiele pytań. Jak wygląda praca opiekunki? Czy płaca jest adekwatna do zadań? Dowiedz się więcej o pracy opiekunek osób starszych.

Kompetencje i obowiązki w pracy opiekunki

Aby podjąć pracę opiekunki seniora niezbędne będą dwie podstawowe umiejętności. Przede wszystkim trzeba posiadać podstawową znajomość języka niemieckiego. Pozwoli ona na swobodną komunikację z podopiecznym, co zapewni osobie starszej duży komfort. Język niemiecki nie służy jedynie do kontaktu z seniorem. Opiekunowie mają kontakt także z rodzinami osób starszych. Mogą zostać również poproszeni o drobne sprawy urzędowe, zakupy, czy wizytę u lekarza. Ważne jest również doświadczenie w opiece nad seniorem. Nie musi być ono profesjonalne - może być to opieka nad kimś bliskim, jak np. rodzice.

Jeżeli chodzi o podstawowe obowiązki to przede wszystkim jest to opieka nad seniorem. Pomoc przy poruszaniu się, higienie, czy transferze. Opiekunowie odpowiedzialni są najczęściej również za całościowe prowadzenie gospodarstwa domowego seniora. W zamian mogą jednak liczyć na dobre warunki pracy i atrakcyjne pensje.

Ile realnie zarabia opiekunka seniora w Niemczech?

Zarobki opiekunek seniora w Niemczech uzależnione są między innymi od wyboru pracodawcy. Szukając zlecenia warto podjąć współpracę z renomowaną agencją, która reprezentuje już tysiące zadowolonych opiekunów. Jednym z liderów na rynku opiekuńczym jest Veritas Opieka. Średnia pensja w tej agencji oscyluje wokół 1800€ netto miesięcznie. Firma zapewnia wyłącznie legalne zlecenia, umowy oraz bezpłatny obustronny przejazd. Opiekunowie w Niemczech są w stałym kontakcie z doświadczonym koordynatorem. A w razie nagłych sytuacji do dyspozycji pozostaje całodobowa infolinia. Chcesz zostać opiekunką osób starszych w Niemczech? Sprawdź: Opieka Niemcy oferty pracy.